Seminarium 3: dr Christian Bochmann o fundacji prywatnej w Niemczech

6 marca 2023 r. o 17.30 odbędzie się seminarium online pt. „Foundation-owned Family Firms in Germany and the Balance between Continuity and Transformation”. Poprowadzi je dr Christian Bochmann na platformie Zoom.

Dr Christian Bochmann, L.L.M. (Cambridge) jest dyrektorem zarządzającym Centrum Prawa Przedsiębiorstw Rodzinnych w Bucerius Law School w Hamburgu, wykłada też na Uniwersytecie w Lipsku. Specjalizuje się w prawie spółek i sukcesji przedsiębiorstw. Oprócz działalności naukowo-dydaktycznej jest też praktykiem: adwokatem i partnerem w kancelarii Flick Gocke Schaumburg oraz członkiem rady nadzorczej dużego przedsiębiorstwa rodzinnego w północnych Niemczech.

Nasz zespół badawczy, kierowany przez prof. Konrada Osajdę, wspólnie z Katedrą Prawa Handlowego Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w seminarium, na którym dr Bochmann przybliży regulację oraz praktykę funkcjonowania fundacji prywatnych w Niemczech. Odpowie również na pytania uczestników seminarium, których zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w dyskusji.

Seminarium odbywa się online w języku angielskim 6 marca 2023 r. o 17.30 za pomocą platformy Zoom. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału. Nie wymaga to ani wcześniejszej rejestracji, ani żadnych opłat. Wystarczy dołączyć do spotkania:

Link: https://uw-edu-pl.zoom.us/j/98484446925?pwd=eVErOHZ5ZU5tN1pXSnQwK3hWRnN2QT09

ID Spotkania: 984 8444 6925

Kod dostępu: 871357

Będzie to trzecie z cyklu czterech anglojęzycznych seminariów zatytułowanego „Wealth Management: Private Foundations – Comparative Perspective”. Każde spotkanie poświęcone jest fundacjom prywatnym w wybranym porządku prawnym. Seminaria poprowadzą wybitni naukowcy i praktycy zajmujący się na co dzień problematyką fundacji prywatnych.

Seminarium jest organizowane w ramach realizacji grantu OPUS nr 2021/41/B/HS5/00857 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Powiązane artykuły

Nagranie seminarium dr. Tomasza Klimka

17 października 2023 r. odbyło się seminarium online o praktycznych aspektach funkcjonowania fundacji prywatnych w Austrii i Liechtensteinie. Wystąpił na nim dr Tomasz Klimek, praktykujący w tych krajach jako adwokat i notariusz. Nagranie tego spotkania jest dostępne poniżej.