Seminarium 4: prof. Martin Schauer o fundacji prywatnej w Austrii

21 marca 2023 r. o 17.00 odbędzie się seminarium online o fundacjach prywatnych w prawie austriackim. Poprowadzi je na platformie Zoom prof. Martin Schauer.

Prof. Martin Schauer jest wybitnym austriackim specjalistą w zakresie prawa cywilnego i handlowego, emerytowanym profesorem Uniwersytetu Wiedeńskiego, obecnie wykłada na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Jego szczególnym obszarem zainteresowania są właśnie fundacje prywatne. W latach 2016–2020 był jednym z kierowników międzynarodowego projektu badawczego „Familiäre Vermögensplanung” („Rodzinne planowanie majątkowe”).

Nasz zespół badawczy, kierowany przez prof. Konrada Osajdę, wspólnie z Katedrą Prawa Handlowego Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w seminarium, na którym prof. M. Schauer przybliży regulację oraz praktykę funkcjonowania fundacji prywatnych w Austrii. Odpowie również na pytania uczestników seminarium, których zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w dyskusji.

Seminarium odbywa się online w języku angielskim 21 marca 2023 r. o 17.00 za pomocą platformy Zoom. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału. Nie wymaga to ani wcześniejszej rejestracji, ani żadnych opłat. Wystarczy dołączyć do spotkania:

Link: https://uw-edu-pl.zoom.us/j/98484446925?pwd=eVErOHZ5ZU5tN1pXSnQwK3hWRnN2QT09

ID Spotkania: 984 8444 6925

Kod dostępu: 871357

Będzie to ostatnie z cyklu czterech anglojęzycznych seminariów zatytułowanego „Wealth Management: Private Foundations – Comparative Perspective”. Każde spotkanie poświęcone jest fundacjom prywatnym w wybranym porządku prawnym. Seminaria poprowadzą wybitni naukowcy i praktycy zajmujący się na co dzień problematyką fundacji prywatnych.

Seminarium jest organizowane w ramach realizacji grantu OPUS nr 2021/41/B/HS5/00857 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Powiązane artykuły