Seminarium 5: dr Tomasz Klimek o zakładaniu i prowadzeniu fundacji prywatnych w Austrii i Liechtensteinie

17 października 2023 r. o 17.00 odbędzie się seminarium online o praktycznych aspektach funkcjonowania fundacji prywatnych w Austrii i Liechtensteinie. Poprowadzi je dr Tomasz Klimek, praktykujący w tych krajach jako adwokat i notariusz.

Dr Tomasz Klimek prowadzi kancelarię adwokacką w Wiedniu i radcowską w Krakowie oraz jest notariuszem w Liechtensteinie. Specjalizuje się m.in. w fundacjach prywatnych. Kształcił się na Uniwersytetach Jagiellońskim, Heidelberskim, Wiedeńskim i Liechtensteińskim. Ostatnio dołączył do naszego zespołu realizującego grant poświęcony fundacjom prywatnym jako narzędziu wielopokoleniowego planowania spadkowego.

Nasz zespół badawczy, kierowany przez prof. Konrada Osajdę, wspólnie z Katedrą Prawa Handlowego Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w seminarium, na którym dr Tomasz Klimek przybliży wybrane praktyczne aspekty zakładania i prowadzenia fundacji prywatnych w Austrii i w Liechtensteinie. Odpowie również na pytania uczestników seminarium, zachęcamy zatem do aktywnego udziału w dyskusji.

Seminarium odbędzie się online w języku angielskim 17 października 2023 r. o 17.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Udział w nim nie wymaga wcześniejszej rejestracji ani żadnych opłat. Wystarczy dołączyć do spotkania:

Link: https://uw-edu-pl.zoom.us/j/98484446925?pwd=eVErOHZ5ZU5tN1pXSnQwK3hWRnN2QT09

ID Spotkania: 984 8444 6925

Kod dostępu: 871357

Będzie to kolejne seminarium z cyklu zatytułowanego „Wealth Management: Private Foundations – Comparative Perspective”. Każde z dotychczasowych spotkań poświęcone było fundacjom prywatnym w wybranym porządku prawnym. Seminaria poprowadzą wybitni naukowcy i praktycy zajmujący się na co dzień problematyką fundacji prywatnych.

Seminarium jest organizowane w ramach realizacji grantu OPUS nr 2021/41/B/HS5/00857 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Powiązane artykuły