Seminarium 1: Prof. Alexandra Butterstein o fundacji prywatnej w Liechtensteinie

23 stycznia 2023 r. o 17.30 odbywa się pierwsze seminarium z serii online poświęconej planowaniu spadkowemu w Europie. Prof. Alexandra Butterstein opowie o fundacjach prywatnych w Liechtensteinie na platformie Zoom.

Prof. Alexandra Butterstein, LL.M. wykłada na na Uniwersytecie w Liechtensteinie i jest dziekanem Liechtenstein Law School. Naukowo i zawodowo zajmuje się prawem handlowym, fundacjami, ładem korporacyjnym i planowaniem spadkowym. Nasz zespół badawczy, kierowany przez prof. Konrada Osajdę, wspólnie z Katedrą Prawa Handlowego Uniwersytetu Warszawskiego, serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w seminarium, na którym prof. Alexandra Butterstein przedstawi regulacje i zastosowania fundacji prywatnej w Liechtensteinie. Odpowie również na pytania uczestników seminarium, których zachęcamy do wzięcia aktywnego udziału w dyskusji.

Seminarium odbywa się online w języku angielskim 23 stycznia 2023 r. o 17.30 za pomocą platformy Zoom. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w seminarium. Udział nie wymaga ani wcześniejszej rejestracji, ani żadnych opłat. Wystarczy dołączyć do spotkania:

Link: https://uw-edu-pl.zoom.us/j/98484446925?pwd=eVErOHZ5ZU5tN1pXSnQwK3hWRnN2QT09

ID Spotkania: 984 8444 6925

Kod dostępu: 871357

Będzie to pierwsze z cyklu czterech anglojęzycznych seminariów zatytułowanego „Wealth Management: Private Foundations – Comparative Perspective”. Każde spotkanie poświęcone zostanie fundacjom prywatnym w wybranym porządku prawnym. Seminaria poprowadzą wybitni naukowcy i praktycy zajmujący się na co dzień problematyką fundacji prywatnych.

Seminarium jest organizowane w ramach realizacji grantu OPUS nr 2021/41/B/HS5/00857 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Powiązane artykuły

Uniwersytet Warszawski

Wystartował projekt badawczy „Niewidzialna ręka spadkodawcy. Fundacja prywatna jako narzędzie wielopokoleniowego decydowania o losach majątku po śmierci”

Wiosną 2022 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczęła się realizacja nowego projektu naukowego poświęconego wykorzystywaniu fundacji prywatnych (rodzinnych) jako instrumentu planowania sukcesyjnego. Informacje o wynikach prac i towarzyszących projektowi wydarzeniach będą publikowane na tej stronie internetowej.